PORADENSKÉ DOVEDNOSTI – práce s videoukázkami

Anotace

„Poradenství je jedna z cest, jak pomáhat lidem překonat jejich problémy, jak objasňovat jejich osobní cíle a jak jich dosahovat.“

Doc. PhDr. Oldřich Matoušek, CSc.

V průběhu semináře k poradenským dovednostem se naučíte rozumět způsobům, formám a technikám vedení rozhovoru s klientem, s nímž se můžete setkávat anebo již se setkáváte na svých pracovištích.

Cílem takových setkání většinou bývá:

  • potřeba společně s klientem prozkoumat situaci, která ho za vámi přivedla,
  • pomoci mu hledat jeho vlastní možnosti,
  • podpořit ho v pojmenování cílů, o něž usiluje,
  • společně s ním naplánovat takový krok nebo kroky, které povedou k vyřešení jeho situace.

Počítejte s tím, že klienti budou přicházet se záležitostmi, které bude mož-no vyřešit v rámci jednoho setkání, ale také se na vás obrátí ve chvíli, kdy není možné i při sebelepší snaze vyřešit problém/zakázku během jediného rozhovoru. Pak se vám bude stávat, že jedno setkání s klientem věnujete jen určité fázi naplánovaného průběhu rozhovoru a poradenství. Přitom je ale třeba mít stále na paměti, že obsah rozhovoru řídí klient. A jak na to (?) se dozvíte právě na našem semináři.

Program

Seminář je členěn na teoretickou a praktickou část. Ta spočívá v rozboru pěti natočených modelových situací, kterými jsou sezení s nemluvným klientem, agresivním a nespokojeným klientem, s depresivním klientem a se zahlcujícím klientem.

Kapacita

Maximálně 12 účastníků

Pro koho je seminář určen

Program je určen pro pracovníky pomáhajících profesí, kteří se pravidelně či občas setkávají s klienty v rámci poradenského rozhovoru

Délka trvání

16 vyučovacích hodin

Cena

1 780,- Kč/osobu za dvoudenní seminář

Termín konání

19. a 20. 9. 2016, začátek vždy v 9:00 hodin

Místo konání

Anabell, o. p. s., Vzdělávací agentura InfoPoint, Masarykova 37, 5. patro, 602 00 Brno

Lektorky

PhDr. Ing. Jana Sladká ŠevčíkováPhDr. Ing. Jana Sladká Ševčíková – zakladatelka Centra Anabell, ředitelka Anabell, o. p. s., inspektorka kvality sociálních služeb. Lektoruje oblasti kvality v sociálních službách, managementu neziskových organizací, manažerských a komunikačních dovedností, ekonomiky a řízení NNO apod. Vysokoškolské studium absolvovala na FS VUT Brno a PdF MU Brno. V průběhu své praxe se zúčastnila desítek odborných terapeutických kurzů a výcviků, je absolventkou výcviku v gestalt koučování a fre-kventantkou dlouhodobého výcviku v supervizi.

Mgr. Lucie MucalováMgr. Lucie Mucalová – terapeutka a koučka pro rodiny, děti a mezilidské vztahy. Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, je absol-ventkou ročního koučovacího výcviku a frekventantkou dlouhodobého výcviku v komunikační a strategické psychoterapii a hypnoterapii. Pravidelně publiku-je na webových stránkách www.topskolky.cz a vyjadřuje se k článkům na strán-kách www.prozeny.cz a www.idnes.cz. S jejími články se můžete setkat i v časo-pisech Maminka, Květy, Tina a Zdraví. Pravidelně přednáší a publikuje témata z oblasti partnerských vztahů, výchovy dětí a osobnostního rozvoje. Více informací naleznete na webových stránkách www.terapie-mucalova.cz nebo na facebookovém profilu Mgr. Lucie Mucalová.


Kontaktní osoba

Irma Čapková
manažerka vzdělávací agentury

Anabell, o. p. s., Masarykova 506/37, 602 00 Brno
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 725 048 885

 

1954620
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
18
128
595
9142
1954620

0.92%
0.72%
0.58%
0.11%
0.14%
97.54%

3 guests
no members

Vaše IP:3.234.208.66