KOUČOVACÍ TECHNIKY V INDIVIDUÁLNÍM PLÁNOVÁNÍ

Anotace

Individuální plánování v sociálních službách je mnohdy zbytečným strašákem, a přitom je postačující si uvědomit, že plánování je běžnou součástí našeho každodenního života. Tak jak si naplánujete účast na našem semináři a musíte se na něj z různých stran a pohledů připravit, obdobně můžete plánovat veškeré aktivity i se svým klientem. Při individuálním plánování lze s úspěchem užívat otázky s nádechem koučovacích technik. Podpoříte tak klienta, aby řešení svých potíží hledal u sebe, a sice s využitím vlastních zdrojů a ve vlastní ekosíti. Nabídneme vám základní principy pro formulaci otázek, vhodných zejména pro individuální plánování v poradenské praxi.

Program

  • Rozdíl mezi poradenstvím, terapií, udílením rad a doprovázením
  • Koučování a jeho základní principy
  • Eganův model poradenského procesu
  • Individuální plánování – jeho fáze, navázání kontaktu s klientem, mapování jeho ekosítě
  • Doporučené kladení otázek v poradenském procesu
  • Zázračná otázka

Kapacita

Maximálně 12 účastníků

Pro koho je seminář určen

Seminář je určen pro sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách a další odborné pracovníky, kteří přímo poskytují poradenství v sociálních službách. Semináře se mohou zúčastnit i další zájemci o nabízené téma – psychologové, terapeuti, pedagogové, studenti humanitních oborů apod.

Délka trvání

8 vyučovacích hodin

Cena

1200,- Kč

Místo konání

Anabell, o. p. s., Masarykova 506/37, 602 00 Brno

Lektorka

Jana SladkáPhDr. Ing. Jana Sladká Ševčíková - působí jako ředitelka Anabell, o. p. s. a aktivně pracuje jako inspektorka kvality sociálních služeb. Lektoruje oblasti kvality v sociálních službách, managementu neziskových organizací, manažerských a komunikačních dovedností, ekonomiky a řízení NNO apod. Vysokoškolské studium absolvovala na FS VUT Brno a PdF MU Brno. V průběhu své praxe se zúčastnila desítek odborných terapeutických kurzů a výcviků, je absolventkou výcviku v Gestalt koučování a frekventantkou výcviku v supervizi.


Kontaktní osoba

Irma Čapková
manažerka vzdělávací agentury

Anabell, o. p. s., Masarykova 506/37, 602 00 Brno
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 725 048 885

 

1954629
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
27
128
604
9151
1954629

0.92%
0.72%
0.58%
0.11%
0.14%
97.54%

7 guests
no members

Vaše IP:3.234.208.66