DOKUMENTACE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Anotace

Seminář o vedení dokumentace v sociálních službách nabízí možnost se podívat na práci s dokumentací ve dvou rovinách, a to z pohledu řízení interní dokumentace organizace a dále z pohledu ochrany osobních a citlivých údajů klienta sociální služby. Seminář účastníkům umožní zbavit se zbytečných papírů a pochopit, které jsou opravdu nezbytné a bez nichž se při poskytování kvalitní sociální služby podle Standardů kvality sociálních služeb neobejdou.

Program

  • Úvod do povinností poskytovatele sociálních služeb v návaznosti na strukturu a systém vedení dokumentace v organizaci
  • Dokumentace z kontaktu s klientem – jednání se zájemcem o službu, smlouva o poskytování sociální služby, individuální plán, souhlasy s vedením osobních a citlivých údajů, individuální záznamy o průběhu služby aj.
  • Evidenční systémy v sociálních službách
  • Dokumentace organizace – základní dokumenty (Zřizovací listina, Stanovy, Zakladatelská smlouva aj.), metodiky, směrnice, předpisy, řády apod.
  • Přístup pracovníků k dokumentaci
  • Orientace v systému vedení dokumentace
  • Archivace, skartace

Kapacita

Maximálně 15 účastníků

Pro koho je seminář určen

Primárně je seminář určen pro vedoucí pracovníky registrovaných sociálních služeb, přístupný je ale i pro sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách a ostatní odborníky. Zúčastnit se mohou i studenti humanitních oborů, kteří očekávají, že při svém studiu či následně v pracovním poměru využijí znalosti o vedení dokumentace podle zákona o sociálních službách a principů řízení organizace.

Délka trvání

8 vyučovacích hodin

Místo konání

Anabell, o. p. s., Masarykova 506/37, 602 00 Brno

Lektorka

PhDr. Ing. Jana Sladká-ŠevčíkováPhDr. Ing. Jana Sladká Ševčíková - působí jako ředitelka Anabell, o. p. s. a aktivně pracuje jako inspektorka kvality sociálních služeb. Lektoruje oblasti kvality v sociálních službách, managementu neziskových organizací, manažerských a komunikačních dovedností, ekonomiky a řízení NNO apod. Vysokoškolské studium absolvovala na FS VUT Brno a PdF MU Brno. V průběhu své praxe se zúčastnila desítek odborných terapeutických kurzů a výcviků, je absolventkou výcviku v Gestalt koučování a frekventantkou výcviku v supervizi.  

 


Kontaktní osoba

Irma Čapková
manažerka vzdělávací agentury

Anabell, o. p. s., Masarykova 506/37, 602 00 Brno
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 725 048 885

 

1954617
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
15
128
592
9139
1954617

0.92%
0.72%
0.58%
0.11%
0.14%
97.54%

2 guests
no members

Vaše IP:3.234.208.66