PPP ANEB PODPORA PROFESIONÁLNÍ PREVENCE

Ačkoli je základem prevence poruch příjmu potravy rodina, především pozitivní komunikace a dobré vztahy mezi rodiči a dětmi, vhodné stravovací zvyklosti a postoje k jídlu, nemůže být tato problematika zanedbávána ani ve škole.  Proto jsme pro vás formulovali některá pravidla a doporučení pro pedagogy, například:

Co mohou pro nemocné a ohrožené poruchou příjmu potravy udělat samotní pedagogové?

  • Všímejte si dětí nejen při vyučování, ale i o přestávkách.
  • Pokud vám nějaké dítě připadá nápadně hubené, nebojte se tomu věnovat. Zjistěte, zda nosí svačiny, zda chodí na obědy, zda je jeho hubenost přirozená nebo v poslední době nápadně zhublo, zda se nestraní spolužáků, jak se jeví při tělocviku apod.
  • Za povšimnutí stojí i děti, které sice mají normální hmotnost, ale změnily se ve svém chování, jsou více uzavřené do sebe. Zkuste zjistit, proč tomu tak je, jestli je k tomu nějaký adekvátní důvod, např. v rodině.
  • Hodně se dá vypozorovat na školních výletech, na společných akcích. Zbystřete, pokud se dítě společným akcím vyhýbá, pokud se straní společného jídla, pokud se často vymlouvá na to, že je mu špatně, že nemůže zrovna jíst apod.
  • Myslete na to, že při výuce o zdravé výživě je potřeba dětem zdůraznit, že jíst se má všechno, ale s mírou, že žádná potravina či jídlo není vyloženě nezdravé nebo zdravé. Záleží na tom, jak často danou potravinu konzumujeme, v jakém množství a za jaké situace. Pro děti je také důležité vědět, že každý má svou optimální hmotnost, která je pro člověka zdravá.

Nabízíme vám účast na provázaných 4 seminářích:

  1. Poruchy příjmu potravy od A do Zet I.
  2. Poruchy příjmu potravy od A do Zet II.
  3. Lektorské dovednosti
  4. Zásady zdravého stravování

Semináře byly vytvořeny v rámci realizace projektu PPP (Podpora profesionální prevence) s podporou OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost v letech 2009 až 2011.

Cena jednoho semináře:

1 000,00 Kč/osobu – lze absolvovat i jednotlivé díly celku.

Místo realizace:

EDU-ANABELL, z. ú., Masarykova 506/37, 602 00 Brno.

Semináře je možno nabídnout i tzv. na klíč. Informujte se o možnostech.

 


Kontaktní osoba:

Kateřina Ševčíková
manažerka vzdělávací agentury

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 777 178 734